Τα Προνήπια, μέσα από ποικίλες βιωματικές δραστηριότητες, ήρθαν σε πρώτη επαφή με τη λειτουργία του ανθρώπινου οργανισμού και το ανθρώπινο σώμα. Οι στόχοι του προγράμματος ήταν η σωματογνωσία, ο εμπλουτισμός του προσληπτικού και εκφραστικού λεξιλογίου, η αντίληψη ότι το ανθρώπινο σώμα αποτελείται από όργανα, το κάθε όργανο έχει τη λειτουργία του και η εξάσκηση της συνεργατικής μάθησης.
Προνήπια 1 & 2
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjuT38qVodXU7uHARKNfyJJyt4-r5uew7iNHE7uSa7S-9U_xmR9EEGL1ThqaLEOc-V-6j7qmsmTqIO8k-v0A_EgiNYcbikMpiUKgzHO0FtdyfKfxcl2xrthYODGpsOcAp3ShZBnFXvneHFrwrANfRabIK25vrddMS8RcuLorg81BarvfEgfeSha5Ovy1sTl/w200-h150/IMG-8cd282fb886300e5f6b3ffbd5aa4505f-V.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEha54sXg9xoWYO_7Xb3Pd7vaxeM5Jm95z3T8GIJvhhj5wvuh4WQ9P9uSk6DALKnFZd4y6-v4lb3dgGumlcsgY82sIZAj1weTGRFKKx3jd1BdvmOeXsUtbuVxZL7wVoJAp7v_aVaBLyqNYwVywXMfM8pHztzD-QiOybbgDQ_cfawir4mSpxbk9Hu9z6TwFO7/w112-h150/IMG_20240402_084123.jpg)