Τα αστεράκια δημιουργούν με άξονα τη συμμετρία. Βρίσκουν την αντανάκλαση σχημάτων και αντικειμένω,ν σαν να ήταν σε καθρέφτη, ενισχύοντας παράλληλα την αντίληψη και την παρατηρητικότητά τους.
Παιδικός Σταθμός 1 και 2
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgIOIkxro1kfWghqmmsD3gWtdPQhG6hv3sys1sbaA58Bb9zfCHNmtZ15YIGxp8WEu7_xjr2R2WSaTBtxyafi6WndpvNeo5Y1mbvKWVE1ytXCbwlQnFpTKLGc_Rsap6BHTenDKogQbcT7PUq/w200-h113/20210113_142052.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiWYXwQ9u_MVUDMCtLSVAf2FpokMoemAxK3wNrLpU0v0BrEpvuEqZNHFkblHq8iaVOiFKx2R9NKfEcObHs2JzFXasl2rTiWXvxsX5uf_byb1d47rCk8rqYIJPqIEDzg1KhJXh3tiojRR1cx/w200-h113/20210113_152958.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgFG_eAeYx_Jdk4QuZKuv5UhtNumPL3UutVmGIqvddUX5jBe2wsImK3dA8K7cr_jPhfAG7rPKOF_ppuSuES7moA97pjyHn9ID9Q7gAyDF3UJ4cW9LQLZSl8J07ph871xDWEmFassVstdwLc/w113-h200/20210113_153200.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiMaAojI7ORmJPY54k7MgA0Ro4_kdR7jYUJtOrFtMpIVddvbpj0BcAb43IVzuXglLE7wmOORs41PzBiP5HRA6tWd_Fj-hYXFgvzEzmU82NDLxOYGIXKOzpDLuKWQwuP773GglfibAMEs2Kk/w113-h200/20210113_153221.jpg)
Τα αστεράκια δημιουργούν με άξονα τη συμμετρία. Βρίσκουν την αντανάκλαση σχημάτων και αντικειμένω,ν σαν να ήταν σε καθρέφτη, ενισχύοντας παράλληλα την αντίληψη και την παρατηρητικότητά τους.
Παιδικός Σταθμός 1 και 2
Κατηγορία: Στην τάξη
Πρόγραμμα Καλοκαιρινών Διακοπών - "Vacances d' été"
Διαβάστε περισσότερα
Copyright © 2008 Ιδιωτικό Νηπιαγωγείο - Παιδικός Σταθμός "ΔΕΛΑΣΑΛ" | Όροι Χρήσης
Προσαρμογή και Ανάπτυξη: Γιάννης Παπαδόπουλος | Blogger | Design Disease | Blog and Web