Στο πλαίσιο του ετήσιου εκπαιδευτικού μας προγράμματος, με τίτλο "Το κόκκινο μπαλόνι", πραγματοποιήσαμε ένα πείραμα. Χρησιμοποιώντας μαγειρική σόδα και ξύδι παρατηρήσαμε ότι προκαλείται μία αντίδραση και το μπαλόνι φουσκώνει!
Προνήπια 1 και 2
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiSHtE83gJuqzlsalCN6xDVVz21uO_Vq0P_QvQVlRbcakfFFa5pcZ7bCKDAWrn_yiZD9ivJEfUqUA-1EiudevfldU_0ILvOTq_f9e9YQaVjkxqbpGAf5b2vvak4qbWCuq56AOCgA8D3oC7Q/w150-h200/IMG_20210114_124950.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgLts956IIdOjjW_kFjENoikiFQHDFYfv_DnSNnt-fu1hXrAeC53tQhi9yZJ8myNlV1aGxqAi5jsGT-IWaguBpoq9wcuk7x7qVRg2OhTgq8wSvGhf9qbHplIVXUO0bQUlSDt2-7Zlk8UTXk/w150-h200/IMG_20210114_125047.jpg)
Στο πλαίσιο του ετήσιου εκπαιδευτικού μας προγράμματος, με τίτλο "Το κόκκινο μπαλόνι", πραγματοποιήσαμε ένα πείραμα. Χρησιμοποιώντας μαγειρική σόδα και ξύδι παρατηρήσαμε ότι προκαλείται μία αντίδραση και το μπαλόνι φουσκώνει!
Προνήπια 1 και 2
Κατηγορία: Στην τάξη
Πρόγραμμα Καλοκαιρινών Διακοπών - "Vacances d' été"
Διαβάστε περισσότερα
Copyright © 2008 Ιδιωτικό Νηπιαγωγείο - Παιδικός Σταθμός "ΔΕΛΑΣΑΛ" | Όροι Χρήσης
Προσαρμογή και Ανάπτυξη: Γιάννης Παπαδόπουλος | Blogger | Design Disease | Blog and Web