Τα Αστεράκια συνεχίζουν το ταξίδι τους στην Αίγυπτο. Εκεί, παρατηρούν τα ιερογλυφικά, τα αρχαιότερα εικονιστικά σύμβολα γραφής. Με τι μοιάζουν; Πάνω σε τι χαρτί μπορούμε να τα αποτυπώσουμε;
Μα, φυσικά, σε πάπυρο!
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj_WL-VW6TVW3ygNpcmhg2GMI2H9RucM3mB3SW61TfiqxkRHTZl1SH-QqskwG-8SSCIQaW5K25h8KieezERyikmJUimtJnNcuAUH4QAJZTVKk7mfCLKWu9VO3onQgWO7HuhbekjXWIIeFVSUHXbi5EyFWj16jKaBYn5J07SMjfAXD_Zb5ywXCjhOmDbRXyb/w149-h200/IMG-763889dc9f1ca9d3259734e155d25bd5-V.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEil1Lv47ZiH4kTMZhnuZyaAbEyUhnfwK622lfydJiQzO9Bgddsw7MmYfGitnXgi5UCCivTr0GgHyqD4bgad2WoHidWkhRlXRaetgKnV2uGshE5xdiiXPMUsCrAeattRHvxU_HtsPKJBstmUsl08sTvXoSLAGV_dkywnx0yyZD1nLbKmfhH9S9uIlEjo-RWl/w150-h200/IMG_20240216_132057.jpg)
Τα Αστεράκια συνεχίζουν το ταξίδι τους στην Αίγυπτο. Εκεί, παρατηρούν τα ιερογλυφικά, τα αρχαιότερα εικονιστικά σύμβολα γραφής. Με τι μοιάζουν; Πάνω σε τι χαρτί μπορούμε να τα αποτυπώσουμε;
Μα, φυσικά, σε πάπυρο!
Κατηγορία: Στην τάξη
Πρόγραμμα Καλοκαιρινών Διακοπών - "Vacances d' été"
Διαβάστε περισσότερα
Copyright © 2008 Ιδιωτικό Νηπιαγωγείο - Παιδικός Σταθμός "ΔΕΛΑΣΑΛ" | Όροι Χρήσης
Προσαρμογή και Ανάπτυξη: Γιάννης Παπαδόπουλος | Blogger | Design Disease | Blog and Web