Γνωρίζουμε τα πληκτροφόρα μουσικά όργανα. Παίζουμε με το πιάνο και παρατηρούμε το ακορντεόν. Τι ήχο βγάζουν, τι χρώμα έχουν τα πλήκτρα, το μέγεθος τους διαφέρει;
Παιδικός Σταθμός 3
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgDcyUlAX6HGJU_6jp1TvI5HjgZ6zjT8O_H1HOYdiq_fI3775ia7Ufv3gWN4b_jb5hRgPra6ZfJmkSYhBnyiqtlRWxP1dWzXibo_LZOtBqjWBh-IQx2Jp3uQbypghK6X6KeT_syCaBk2XsT/s320/1614593287157.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg4XMDtdiHROCK3CQmr7fR3ExX4f3baO1OJ4GFzmiAO2ofz5-51Fog0FeiI1hL7ou29fxbW9YrHgcqF1NiWEcDtuSr24u1WSmzdNWpHdgN39902jVF9BHfXOZrVhgCvCMVmVCdLZvGB4BG0/s320/1614593287174.jpg)
Γνωρίζουμε τα πληκτροφόρα μουσικά όργανα. Παίζουμε με το πιάνο και παρατηρούμε το ακορντεόν. Τι ήχο βγάζουν, τι χρώμα έχουν τα πλήκτρα, το μέγεθος τους διαφέρει;
Παιδικός Σταθμός 3
Κατηγορία: Στην τάξη
Πρόγραμμα Καλοκαιρινών Διακοπών - "Vacances d' été"
Διαβάστε περισσότερα
Copyright © 2008 Ιδιωτικό Νηπιαγωγείο - Παιδικός Σταθμός "ΔΕΛΑΣΑΛ" | Όροι Χρήσης
Προσαρμογή και Ανάπτυξη: Γιάννης Παπαδόπουλος | Blogger | Design Disease | Blog and Web