Το Νηπιαγωγείο μας παρακολούθησε τη θεατρική παράσταση με τίτλο "Ο Σίμος και ο Σεισμός” από το Εκπαιδευτικό Κουκλοθέατρο Τεχνόπολις. Ένας καθηγητής φυσικών επιστημών μαζί με τον μικρό του φίλο, τον Σίμο, παρουσιάζουν 3 ιστορίες της παγκόσμιας μυθολογίας για τον σεισμό και την επιστημονική εξήγηση του φαινομένου. Η παράσταση συνδύασε κουκλοθέατρο, πρόζα και θέατρο σκιών – αντικειμένων.
Νήπια & Προνήπια
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhQ2k5Dk3VVvJ3iwuVoNGgmfJhRnxed0Qg9WC17IqlLW40R-CXOCNE25NtZIjBlqNsyz7X6XFjP_JUq2G-RUyP7NMhtDSv5zGfDYd6etEcq4GqUpCz2msDVin4xN0eec9qwyW4QiUSBMeZLbYiyw2DxLt0HlDCGFk9dHqQytlyz4Ipnm90zTIoor5x23A/w149-h200/317102136_3239262586363856_4624411057492738315_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjloUXH30EsILv8qmmI_-3nUfZVvD0HCLAWLXVFxsqjpf9g4twOuhJdUsXeQLcZmaWjjQJxcuNhxv04CYZk_PpwylEWgpB8j_Kd85pAX5E5YmXXmuo8LvKoN7Zh-pTndCUf8SFJvR2W--UdNkpSygzVpdwlrsdov8Gl_tQzapK09tTJ_oYheNo3gb4bTQ/w149-h200/317172853_1392069107992094_2013223570149828363_n.jpg)