Το φθινόπωρο μπήκε για τα καλά και τα Μελισσάκια φτιάχνουν το δικό τους πρωτότυπο στεφανάκ,ι για να διακοσμήσουν την πόρτα του δωματίου τους. Πώς; Παίρνουμε τα σφουγγάρια και μόλις η δασκάλα ρίξει τα χρώματα πάνω στο χαρτί του μέτρου, τα ανακατεύουμε με ταμποναριστές κινήσεις. Στόχος μας η ομαδικότητα, η συνεργασία και η αδρή κινητικότητα.
Μόλις στεγνώσει η μπογιά, η δασκάλα τα μετατρέπει σε φύλλα και τα κολλάμε με τη βοήθεια της πάνω σε γλωσσοπίεστρα.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEggP4gREFvu83friDgqz_hRMtB_Ecs_bJmC3Mam7LPvWmB1gM_JfxwehV9G1sHNKGwYSR66nduxgiaItZf7Xs57PTrAYVRZu4kgHH4ooMynLnFI_ekc59ljf6Cq3ja2ifcsCpBMfMP6X2lZhaXv6HmZ2DOlsBCd9xPJBwQzzNEJ3cVdRWItYCZAKSG6wczN/w200-h150/1697027123613.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjr5ENp3hPgEgG8ETJ804otDR_qxSVMhKJGZ-r-tw1hs3X_bdYFVFuZtViY6hFFuBObO3Lwn5JKIyPGQqDlLcwRzJLFBulA3UJD7grGy3VjOVLNvdICQI0lbGcO0xig4bY3TVcJYIfR4iF0IYYIUYWg4mzPxzs9FF0yg06pE-A064wbFsOAdIfeRlBUdnL5/w113-h150/1697037775634.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjIdd-UxjLwdQP0oQVrHcCpmbHazzpGRBTtaYnOg4b7kohqdLHK4JPyQb-AAI1QDN0PKxSvl-Ay2xpui_CHaW238zZJPwXfnltnBYLXriffTNix1HJ-2Vz175QoBdfJNItPOC5__DIENzBK17Ien2xHyajxtbgUItzdYUxStt8C7xHD548ArZ3CKweTv29n/w200-h150/1697037775642.jpg)