Γνωρίσαμε το έθιμο της Κυράς Σαρακοστής, καθώς και το ποιηματάκι της. Τα ημερολόγιά μας διακοσμούν τα σπίτια των Νηπίων και βοηθούν τα παιδιά να μετρούν τις εβδομάδες της Σαρακοστής.
Νήπια 2
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhOJvxH7l5zuHKotN_zoo5T9ViIbLuLvjpMfgnYfRrALHtKQuoXGvnrXgGMcL4t0Hlvr1-R3OqBTRXCNo_9rR3Ohk3Jp-pvbzZ2EUI0tMTsGTGHbAydqXnTyuzK5Nz6jtuL6zlAEpO296v18Q4uTToL5lcKULyP1y-c_JqN9uOuVvhkqLZnZxak9cTfHA/w200-h150/IMG_20230303_141729.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEimf4_97Avifo6vicOBpTEO-wSbojidNyMMqasGTHgl7R8OwWz8STPA9xk8My7-_HGYpELFFzAUOw_B4O9ADRxt5p9NSe286X7nBpGJYWbRAHIf9bWd8EjNNW-9tMpkEqSyvSYBURQvFT8iZnLEsaH9QI3gOvXUoTBE4CgFlHy4uBmf0ZAVrjW17XhNIQ/w150-h200/IMG_20230303_141822.jpg)
Γνωρίσαμε το έθιμο της Κυράς Σαρακοστής, καθώς και το ποιηματάκι της. Τα ημερολόγιά μας διακοσμούν τα σπίτια των Νηπίων και βοηθούν τα παιδιά να μετρούν τις εβδομάδες της Σαρακοστής.
Νήπια 2
Κατηγορία: Στην τάξη
Πρόγραμμα Καλοκαιρινών Διακοπών - "Vacances d' été"
Διαβάστε περισσότερα
Copyright © 2008 Ιδιωτικό Νηπιαγωγείο - Παιδικός Σταθμός "ΔΕΛΑΣΑΛ" | Όροι Χρήσης
Προσαρμογή και Ανάπτυξη: Γιάννης Παπαδόπουλος | Blogger | Design Disease | Blog and Web