Το Σάββατο και την Κυριακή, 6 & 7 Νοεμβρίου 2021, το καλλιτεχνικό εργαστήρι του Δημοτικού και του Νηπιαγωγείου του Κολεγίου «ΔΕΛΑΣΑΛ» διοργανώνουν, για έκτη χρονιά, έκθεση ζωγραφικής με έργα όλων των μαθητών, στην Αίθουσα «Αλλατίνη – Dassault», στο Γαλλικό Ινστιτούτο, λαμβάνοντας υπόψη όλα τα απαραίτητα μέτρα προστασίας κατά της νόσου COVID_19.
Η παραπάνω εκδήλωση αποτελεί ένα Art Bazaar με εορταστικό και φιλανθρωπικό χαρακτήρα. Τα έσοδα από όλα τα έργα θα διατεθούν στο Σωματείο Αποκατάστασης και Ειδικής Αγωγής Α.ΜΕ.Α «ο Σωτήρ».
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjoaMAh1mECKDfofJzorWL7GaMc9auwC3JjsNmHadL5Zb5WdNReSb30hOiSC2_whhdxvaoJcafg0yzASm14SML8OO0omzYbmQ1I4wtJPPUr8DPBWqQ7It3onm9D2QvSDpHNG2q-_lMRmKla/w417-h615/Poster_ArtBazaar_NOV2021_web.jpg)